Rajoni

53 viktima nga COVID-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:03 - 07/03/21 |
Opi Nion

53 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Greqi, duke çuar në 6758 numrin e fataliteteve në total që nga shpërthimi i pandemisë.

Në shtetin helen vijon të rritet dhe numri i rasteve me COVID-19. Në harkun kohor të 24 orëve janë regjistruar 1142 raste të reja, teksa në spital po trajtohen 466 qytetarë.

Pavarësisht masave kufizuese, në javët e fundit ka pasur rritje të numrit të vikimave dhe rasteve me COVID-19./ Opinion.al

Pas