Life Style

500 video me veprime seksuale janë gjetur në shtëpinë e një 60-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:21 - 11/10/18 |
el ida

Policia ka gjetur rreth 500 videokaseta, shumë prej të cilëve përmbajnë veprime seksuale, në shtëpinë e një 60-vjeçari në Flint, Michigan. Ai është akuzuar në lidhje me gjashtë përdhunime të supozuara.  Ai besohet të ketë regjistruar sulmet seksuale kur ai i ka kryer ato, thanë autoritetet.

Gilbert Conway, 60 vjeç, akuzohet për 86 akuza, duke përfshirë sjelljen seksuale në shkallën e parë dhe rrëmbimin, në lidhje me gjashtë viktimat e pretenduara.
Incidentet e njohura ndodhën midis 2009 dhe 2018, ndonëse autoritetet besojnë se kaseta do të identifikojë të paktën disa, nëse jo qindra viktima të mundshme, sipas Prokurorit të Qarkut Genesee David Leyton.

Conway u arrestua dhe u akuzua fillimisht në korrik në lidhje me tre viktima të dyshuara si rezultat i një hetimi të Departamentit të Policisë Flint. Ai u akuzua të martën në lidhje me tre të tjerë.
Conway është deklaruar jo fajtor në të gjitha rastet.
Avokati i tij, Archie Hayman, e quajti atë shumë punëtor, duke folur për punësimin e tij të gjatë në General Motors, dhe tha se Conway “ka familjen etij, që e do atë”.
“Deri në këtë pikë nuk kam parë asnjë provë për sjelljen e përdhunimit”, tha Hayman për CNN.

Hayman tha se nuk i ka parë videokasetat e reja të gjetura nga policia.
Prokurori i Qarkut David Leyton kërkoi $ 15,000 për të financuar hetimin për shkak të vëllimit të provave. Bordi i Komisionerëve të Qarkut Genesee ka lënë mënjanë $ 20,000 për të ndihmuar prokurorët e qarkut në shqyrtimin e kasetave – një proces që do të kryhet së bashku me Departamentin e Policisë Flint.
Rreth 500 kaseta, që përmbajnë 8 orë video për secilin, do të transferohen në disqe DVD dhe më pas do të rishikohen, tha Leyton për CNN./Opinion.al

Burimi: CNN

Pas