-Jetë dhe Stil

5 qytetet në botë ku mund të gjeni dashurinë e vërtetë. Beqarë, nxitoni!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:53 - 18/09/18 |
b.f

Ju që jeni beqarë, kemi një lajm të mirë për ju. Ja disa nga qytetet në botë, ku mund të gjeni dashurinë.

Nëse doni të gjeni një histori të vërtetë dashurie, sipas intv.al këto janë disa nga qytetet:

  1. Paris, Francë

Kur dikush dëgjon për qytetin e Parisit, është të shkon në mëndje dashuria. Njerëzit atje flasin vetëm gjuhën e dashurisë. Pra,shkoni në Paris, në qytetin e dritave dhe vetë dashurisë.

  1. Romë, Itali

Dashuria dhe Roma janë si dy krerë të së njëjtës monedhë. Arkitektura, ushqimet dhe arti i tyre me siguri do ju bëjë që të keni mundësi për të gjetur dashurinë.

  1. San Francisco, SHBA

E mbushur me vende të bukura që i përkasin valës së dashurisë, ky vend është mishërimi i një përpjekjeje të përsosur për  dashuri. San Francisko, mund të jetë fillimi i udhëtimit tuaj  të dashurisë.

4. Kopenhagen, Danimarkë

Njerëzit e këtij vendi, janë ndër më të lumturit në planet. E dini pse? Ata gëzojnë dhe vlerësojnë gjërat më të rëndësishme në jetën e dikujt. Pra, nëse po kërkoni dikë që ta doni dhe t’iu dojë bëni një xhiro këtu.

  1. Pragë, Republika Çeke

Nëse romanca fjalë do të kishte një kuptim vizual në fjalor, ky vend do të ishte ai. Rrugët komode, baret miqësore dhe njerëzit, shfaqjet kulturore relaksuese në qytet, do t’ju bëjnë të bini në dashuri me qytetin. Pra, mund të gjeni dashurinë në këtë qytet.

Pas