-Jetë dhe Stil

5 ndryshimet, për të gjetur një lidhje të re


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:08 - 04/11/15 |
root

Nuk është e lehtë të harrosh një historie dashurie, por kur ajo ka përfunduar mirë do ishte të ecni përpara. Ja cilat janë pesë këshillat që women’s Health sugjeron për të gjithë “zemërthyerit”..

Puno me rrjetin e miqve

Shiko në Facebook, miqtë e miqve të tu dhe dërgoji një kërkesë miqësie, apo formoni një grup të përbashkët për të folur me personin që ju duket më interesant.

Mos fantazoni dhe jini realist

Mos kërkoni atë djalin me buzëqeshjen fantastike të Bradley Cooper, apo atë djalin që ju bën për të qEshur, ose atë vajzën që iu fal mbështetjen e gjyshes suaj. Jo çdo gjë që keni ëndërruar do t’iu bëhet realitet.

Mbushni kohën e lirë

Jo vetëm me gjëra që ju pëlqejnë, por edhe me detaje që janë jashtë zonës suaj të rehatisë. Përshembull mund të shkoni për vrap, mund të ndiqni një koncert, shfaqje artistike dhe aty do të keni mundësi të socializoheni më shumë.

Thoni po

Pranoni çdo ftesë për të dalë, sepse mund të njihni njerëz shumë interesantë që mund t’iu tërheqin.

Bëhu më aktiv në rrjetet sociale

Bëhuni më aktiv në rrjetet sociale dhe rihidhni të gjitha fotot e udhëtimeve, që keni bërë kohët e fundit apo që do të bëni. Kjo do të tërheq shumë vëmendje.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas