Rajoni

49 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:22 - 12/03/21 |
Opi Nion

49 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi. Ndërkohë, janë regjistruar 2405 raste të reja, ndërsa në spitale janë të shtruar 521 pacientë.

Krahasuar me dje, numri i viktimave dhe të infektuarve është ulur, pasi të enjten u shënuan 51 fatalitete dhe 2570 raste të reja me COVID-19.

Greqia ka paralajmëruar lirimin e masave shtrënguese dhe hapjen e sezonit turistik në 14 Maj, pavarësisht shifrave të viktimave dhe rasteve me COVID-19./Opinion.al

Pas