-Jetë dhe Stil

4 shenjat që tregojnë nëse dikush është aseksual


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:33 - 10/10/18 |
b.f

Aseksualiteti është real dhe ndeshet në jetën tonë të përditshme.

Ata thjesht nuk i shohin njerëzit në këtë mënyrë, pra në aspektin seksual.

1. Nuk kanë ndjerë flutura në bark, pra s’kanë patur asnjë tërheqje ndaj dikujt

Sipas ekspertëve, këta njerëz nuk kanë ndjerë emocione ose tërheqje ndaj dikujt. Të ftohtë si akulli. Kjo është një shenjë e rëndësishme e aseksualitetit.

2. Nuk e kuptojnë, pse të tjerët janë kaq të gjallë

Ju me të vërtetë nuk e kuptoni pse të gjithë janë kaq të gjallë gjatë gjithë kohës. Në fakt, vërtetë nuk e kupton pse beqaria duhet të jetë aq e vështirë.

3. Ideja e një marrëdhënieje romantike pa seks duket si një ëndërr e vërtetë

Shumica e aseksualëve duan një marrëdhënie që është e mbushur me romancë. Sipas intv.al eshohin një marrëdhënie pa seks si një marrëveshje.

4. Kur shohin një person tërheqës, janë më shumë kurioz për personalitetin e tyre se çdo gjë tjetër

Kur keni orientim seksual që përfshin tërheqjen seksuale, ju keni tendencë të mendoni për pamjen e tyre, ose se si do të ishin në shtrat. Kur je aseksual, je më i shqetësuar për karakterin e tyre.

Pas