Aktualitet

4 muaj pa marrë pagat, protestojnë punonjësit e inceneratorit të Fierit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:40 - 09/05/22 |
Opi Nion

Punonjësit e inceneratorit të Fierit kanë dalë sot në protestë pasi kanë rreth 4 muaj pa marrë pagat.

Ata kanë kërkuar pagat e prapambetura dhe në shenjë proteste bllokuan automjetet që transportojnë mbetjet nga bashkitë në këtë incenerator.

Mësohet se aktualisht inceneratori është nën administrimin e zyrës për menaxhimin e pronave të sekuestruara.

Në këtë incenerator depozitohen mbetjet e bashkive Fier, Lushnje, Patos dhe Roskovec.

Pas