Sport

33 ndeshje pa asnjë humbje, Tyson Fury mbron titullin në Wembley


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:38 - 24/04/22 |
Opi Nion

Tyson Fury mbrojti titullin e tij të peshave të rënda WBC me një goditje të përsosur të së djathtës pas gjashtë raundeve të dominuara kundër Dillian Whyte.

Fury (32- fitore, 0- humbje, 1- barazim) u mirëprit si hero nga një turmë rekord prej 94,000 njerëzish në Wembley, pas pesë luftimeve të njëpasnjëshme në Shtetet e Bashkuara, duke përfshirë trilogjinë e tij përcaktuese të karrierës me Deontay Wilder.

33-vjeçari u zotua të tërhiqej pasi u përball me Whyte dhe, nëse do të mbetet kështu, ai shijoi fitore pa probleme kundër një sfiduesi që nuk arriti të zgjidhte enigmën më komplekse të boksit të peshave të rënda./Opinion.al

Pas