Kronikë

33 kg lëndë narkotike dhe tre armë në makinë, policia arreston 4 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 05/03/22 |
Opi Nion

Katër persona janë arrestuar nga Policia e Kukësit, pasi akuzohen për “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Policia njofton se të arrestuarve iu janë sekuestruar 3 armë zjarri, 1 automatik, 1 mitroloz i lehtë dhe një pistoletë ECOL, municion luftarak dhe 33 kg lëndë narkotike kanabis.

Të arrestuarit janë identifikuar me inicialet B. M., 35 vjeç, B. M., 32 vjeç, banues në fshatin Koçanaj dhe A. P., 26 vjeç, K. P., 26 vjeç, banues në Fierzë.

Këta shtetas u kapën në flagrancë nga shërbimet e Policisë, në aksin rrugor Bajram Curri-  Tropojë, në kryqëzimin e  fshatit Sopot, duke levizur me automjetet tip  “Volksëagen” dhe “Benz”.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjete, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 33 kg lëndë narkotike e dyshuar kanabis e paketuar në qese, 3 armë zjarri ( 1 automatik, 1 mitroloz i lehtë dhe një pistoletë tip Ecol),  900 euro, dhe dy automjetet tip “Volksëagen” dhe “Benz”.

Policia po vijon punë për të indetiifkuar persona të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminale.

Pas