Bota

326 qytetarë humbin jetën nga COVID-19 në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:20 - 07/02/22 |
Opi Nion

Italia vijon të regjistrojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se kanë humbur jetën nga COVID 326 persona.

Po gjatë këtij harku kohor, janë regjistruar 41.247 qytetarë të infektuar me COVID-19.

Repartet e terapisë intensive janë ulur me 8 pacientë, ndërsa 177 të tjerë janë shtruar në pavijonet e zakonshme COVID. Sa i takon të shëruarve këtë të hënë  janë 123.823./ Opinion.al

Pas