Rajoni

32 viktima nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:14 - 10/04/21 |
Opi Nion

32 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Po ashtu, autoritetet shëndetësore të vendit fqinj bëjnë me dije se janë konfirmuar dhe 1092 raste të reja me COVID-19.

Ndërkohë, është shënuar numër rekord i të shëruarve. 2 003 persona e kanë fituar betejën me COVID.

Deri më tani janë vaksinuar mbi 18.000 qytetarë ndërsa numri i vaksinave që do të mbërrijnë në vend do të rritet në fund të prillit./ Opinion.al

Pas