Bota

317 viktimat nga COVID-19 në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:29 - 13/03/21 |
Opi Nion

Italia vijon të regjistrojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në këtë shtet janë shënuar 317 viktima.

Ndërkohë, nga 372,944 teste të kryera u konfirmuan 26,062 raste të reja.

Shkalla e pozitivitetit, sipas të dhënave të publikuara nga autoritetet shëndetësore në vend,  është 6.98%,pak më e ulët se një ditë më parë.

Me ata që ndërruan jetë sot, bilanci total i viktimave shkon në 101,881 kurse të shëruarit janë 14,970. Numri total i të infektuarve, që nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Itali rezulton të jetë 3,201,838./ Opinion.al

Pas