Bota

306 ditë në spital, shërohet personi i sëmurë më gjatë nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:57 - 23/01/21 |
Opi Nion

Një 74 vjeçar i infektuar me COVID-19 nga Britania e Madhe është shëruar pas 306 ditësh qëndrim në spital.

Avokati në pension Jeffrey Woolf konsiderohet si personi që virusi mbajti më gjatë sëmurë që nga nisja e pandemisë.

Woolf për 67 ditë qëndroi në intubim dhe mjekët lajmëruan djemtë e tij që të përgatiteshin për vdekjen e tij, por në korrik gjendja e tij u përmirësua dhe ai arriti të zgjohej nga koma.

Pasi doli nga reparti i kujdesit intensiv në spitalin Willington, ish-avokati është dërguar në spitalin mbretëror për neuro-invaliditet, për shkak të dëmtimit të trurit pas infektimit me koronavirus që i ka shkaktuar paralizë të pjesshme./ Opinion.al

Pas