Rajoni

30 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:24 - 09/06/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën nga koronavirusi 30 qytetarë, teksa janë konfirmuar dhe 1,399 raste të reja.

Aktualisht, numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka shkruar në 411,534,ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 12.331.

Mosha mesatare e rasteve është 43 vjeç (0,2 deri 106 vjet), ndërsa mosha mesatare e atyre që kanë ndërruar jetë është 78 vjeç.

Pas