Rajoni

30 viktima dhe 1,176 raste të reja me COVID-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:17 - 01/03/21 |
Opi Nion

Në javët e fundit Greqia po përballet me rritje të numrit të rasteve me COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë helene bën me dije se gjatë 24 orëve janë shënuar 1,176 të prekur me koronavirus.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 30 pacientë me koronavirus kanë humbur jetën, ndërsa 406 persona ndodhen të intubuar.

Pavarësisht masave shtrënguese për parandalimin përhapjes së Covid, raportimi i rasteve të reja mbetet shqetësues, shkruajnë mediat e huaja./ Opinion.al

Pas