-Jetë dhe Stil

3 shenjat më intuitive të zodiakut që do ju lexojnë mendjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:38 - 28/09/19 |
xhu lia

Astrologët kanë arritur në përfundimin se disa shenja horoskopi janë më të prirura për të qenë intuiteve se disa të tjera. Sipas tyre gaforrja, peshqit dhe akrepi janë shenjat e zodiakut që arrijnë të të lexojnë mendjen.

Gaforrja
Intuita dhe vetëdija e fortë për emocionet e tyre shkojnë paralelisht, për këtë arsye nuk është për t’u çuditur që gaforret kanë gjithnjë një shqisë plus për të kuptuar situatat. Të lindurit e kësaj shenje kuptojnë më së miri emocionet e personave që janë afër tyre.

Peshqit
Personat e lindur në shenjën e peshqeve janë mjaft intuitivë si dhe kanë prirjen të jenë edhe kreativë. Për këtë arsye sipas astrologëve peshqit janë shenja më creative e zodiakut.  Frymëzimi I tyre vjen pikërisht pasi janë tejet intuitivë.

Akrepi
Personat e lindur në shenjën e akrepit kanë shumë intuiiv sidomos sa i përket njerëzve të tjerë. Ata e kuptojnë shumë lehtë kur dikush i gënjen, për këtë arsye mos u përpiqni të mashtroni një akrep./Opinion.al/

 

Pas