Kronikë

26 kg drogë në makinë, kapen 2 të rinjtë, pamje nga operacioni i policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:53 - 02/04/22 |
Opi Nion

Dy të rinj janë vënë në pranga nga policia, pasi me automjetin që ata po udhëtonin po transportonin lëndë narkotike. Policia bën me dije se janë vënë në pranga drejtuesi i mjetit,  Ardit Marku dhe pasagjeri Emiljan Gega.

Gjatë kontrollit në automjet u gjetën 3 thasë plastmasi ngjyrë e zezë, të mbushura me material bimor lëndë narkotike.Pas peshimit total të tyre rezultoi 26 kilogramë pesha e tyre.

26 vjeçarit Ardit Marku banues në Kurbin dhe 22 vjeçarit Gega banues në Kurbin, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja  e lëndëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

Njoftimi i policisë

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative se dy shtetas po transportonin lëndë narkotike me automjetin e tyre, në aksin e vjetër rrugor Lezhë – Milot, policia e Lezhës ka ndaluar automjetin e dyshuar tip “Mitsubish” për kontroll, në fshatin Pllanë, Lezhë.

Si rezultat i kontrollit, brenda mjetit me drejtues Ardit Markun dhe pasagjer Emiljan Gegën, u gjetën 3 thasë plastmasi ngjyrë e zezë, të mbushura me material bimor të dyshuar lëndë narkotike.

Pas peshimit total të tyre rezultoi 26 kilogramë pesha e tyre.

Në vijim të operacionit, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve 26 vjeçarit Marku  banues në Kurbin dhe 22 vjeçarit Gega banues në Kurbin, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja  e lëndëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan lënda e dyshuar narkotike, automjeti dhe 2 aparatet celularë. Nën drejtimin e Prokurorisë, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime mëtejshme

Në vijim të operacionit, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve 26 vjeçarit Marku  banues në Kurbin dhe 22 vjeçarit Gega banues në Kurbin, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja  e lëndëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan lënda e dyshuar narkotike, automjeti dhe 2 aparatet celularë. Nën drejtimin e Prokurorisë, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime mëtejshme.

 

Pas