Kryesore

24 pacientë në terapi intensive, si paraqitet situata në spitalet Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:20 - 03/10/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë, njofton se aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 200 pacientë.

Prej tyre, 24 ndodhen në terapi intensive ndërsa pacientë janë të intubuar, në gjendje kritike për jetën.

Spitalore Universitare “Nënë Tereza” dhe spitalin “Shfeqet Ndroqi” po marrin shërbime të specializuar disa qytetarë të cilët kanë qenë pozitivë me COVID19 dhe aktualisht janë negativizuar, por po vijojnë të marrin trajtim spitalor për pasojat e sëmundjes.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit, 194 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm./ Opinion.al

Pas