Aktualitet

2 viktima dhe 67 raste, si është gjendja e të shtruarve tek infektivi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:47 - 04/07/20 |
Opi Nion

Pas lehtësimit të masave kufizuese, Shqipëria po përballet me rritje të numrit të viktimave dhe të infektuarve me koronavirus.

Dy viktima dhe 67 raste të reja është bilanci i i koronavirusit në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë konfirmon se tek spitali infektiv aktualisht po trajtohen 88 pacientë me, 8 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 1 është i intubuar.

Në vendin tonë aktualisht janë 1108 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Durrës.

Ministria e Shëndetësisë thekson se  bizneset dhe institucionet për aplikimin e punës alternative nga shtëpia, për të minimizuar kontaktin mes tyre dhe përhapjen e infeksionit. Përdorimi i maskës domosdoshmëri/ Opinion.al

Pas