Life Style

1940/ Duçja përuroi monumentin e Skënderbeut me rastit e marshit mbi Romë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:49 - 05/06/20 |
Opi Nion

Nga Aurenc Bebja- “Le Progrès de la Côte-d’Or” ka botuar, të shtunën e 9 nëntorit 1940, në ballinë, fotografinë ekskluzive të përurimit të monumentit të Skënderbeut në Romë nga Duçja.

Përvjetori i Marshit mbi Romë – monumenti i Skënderbeut

Me rastin e përvjetorit të Marshit mbi Romë, Duçja, në prani të kontit Çiano dhe qeverisë shqiptare, përuroi monumentin e heroit shqiptar Skënderbeut.

Fotografi e gazetës “Progrès”

https://www.darsiani.com/la-gazette/gazeta-franceze-1940-ducja-peruroi-monumentin-e-skenderbeut-me-rastin-e-marshit-mbi-rome-foto/

Pas