Sociale

18 vite në burgjet komuniste, ndahet nga jeta Qani SadikuBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:46 - 30/11/21 |
Opi Nion

Kaloi 18 vite ne burgjet komuniste dhe nëse komunizmi nuk do të kishte rënë ai duhet të dilte nga burgu në vitin 2009.

Kjo është historia e njërit prej qëndrestarëve ndaj komunizmit, Qani Sadiku, i cili është ndarë sot nga jeta.

Ai është vlerësuar nga presidenti i Republikës Ilir Meta, me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” për qëndresën heroike që i ka bërë diktaturës./Opinion.al

 

Pas