Aktualitet

17 vite nga themelimi i LSI, Kryemadhi: Misioni vazhdon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:03 - 06/09/21 |
Opi Nion

Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim shënon 17 vjetorin e themelimit.

Në një postim në rrjetet sociale, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi iu uron gëzuar të gjithë atyre që e duan LSI dhe thekson se misioni vazhdon.

“Gëzuar ditën e LSI. Për të gjithë ju djem dhe vajza, burra e gra, për të gjithë ju që e doni, keni luftuar dhe vazhdoni të luftoni për atë çfarë LSI përfaqëson.

Misioni vazhdon”,  shkruan Kryemadhi.

Kujtojmë se zgjedhjet e 25 prillit kanë sjellë një tkurrje të madhe të elektoratit për Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Në krahasim me katër vitet e kaluara, ku LSI kishte 19 mandate, tashmë në parlamentin e ardhshëm do të ketë vetëm 4 mandate.

Pas