Kronikë

143 kg kokainë në kontejner, lirohet nga burgu administratori i kompanisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:39 - 18/01/22 |
Opi Nion

Është liruar nga burgu Erjon Peti, i cili u arrestua në muajin prill pasi u akuzua për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Peti u arrestua bashkë me Klajdi Xibrakun. Në kontejnerin e kompanisë që ai administronte u sekuestruan 134 kg kokainë të paketuara dhe të stampuara me profilin e Pablo Eskobarit.

Ka qenë gjygntarja e apelit Durrës Anita Mici e cila ka pranuar kërkesën e avokates së Petit, duke e lenë pa asnjë masë shtërnguese.

Pritet që të njëjtën rrugë ligjore të ndjekë edhe Klajdi Xibraku./ Opinion.al

Pas