Rajoni

134 viktima nga COVID-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 03/05/21 |
Opi Nion

134 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi, teksa janë konfirmuar 2146 raste të reja. Autoritetet shëndetësore helene, bëjnë me dije se në janë 797 qytetarë.

Mosha mesatare e rasteve të reja është 44 vjeç, ndërsa mosha mesatare e vdekjeve është 78 vjeç. Numri i përgjithshëm i rasteve në Greqi ka shkuar në 348568.

Me 134 fatalitetet e regjistruara në 48 orët e fundit, që nga fillimi i pandemisë  në total numri i viktimave ka shkuar në 10587.

Ndërkohë, ditëm e sotme në Greqi u hapën lokalet dhe restorantet, ndërsa në 14 maj sezoni turistik./ Opinion.al

Pas