Rajoni

11 viktima nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:50 - 01/02/21 |
Opi Nion

11 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit Maqedoninë e Veriut. Po ashtu, nga 678 testime të kryera janë konfirmuar 61 raste të reja me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut deklaroi se në 24 orë u regjistruan 440 pacientë të shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar 92,k753 raste me COVID-19, prej tyre 82.121 janë shëruar dhe 2,866 kanë humbur jetën. Aktualisht Maqedonia e Veriut numëron 7.766 raste aktive./ Opinion.al

Pas