Aktualitet

1 mijë forca policie ndërhyjnë në përleshjen “politike” në GjermaniBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:20 - 30/04/16 |
b.f

Një takim i një partie kundër emigrantëve në Gjermani është kthyer në përleshje. Ngjarja ka ndodhur në Stuttgart, ku po mbahej kongresi i partisë Alternativa e Gjermanisë (AfD).

U desh ndërhyrja e 1 mijë punonjësve të Policisë për të ndarë mbështetësit e kësaj partie nga protestuesit e të majtës ekstreme, të cilët bllokuan rrugët, dogjën goma dhe hodhën fishekzjarrë.

Rreth 400 protestues u ndaluan përkohësisht në nisjen e konferencës./Panorama

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas