Aktualitet

Imamët kërcënojnë Ben Blushin. E shpallin qafir


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:00 - 23/12/15 |
b.f

Pas kryeministrit Edi Rama të cilët e quajtën piktor mason dhe bejteve për kryetarin e opozitës Lulzim Basha, imamët e akuzuar për përfshirje në terrorizëm, në atë që tani njihet si Gjyqi i Imamëve, kanë mallkuar ditën e sotme edhe deputetin dhe shkrimtarin Ben Blushi, duke e cilësuar atë qafir. Por përse i ka mërzitur kaq shumë imamët Blushi? Duket se mllefi i tyre ka të bëjë më librat e tij të fundit. Ku sipas Fadil Myslimanit, njërit prej imamëve të akuzuar, në librin e tij të fundit Blushi tallet me myslimanët. “Ben Blushi tallet me myslimanët tek romani i fundit. O Allah, dënoje Blushin që tallet me myslimanët”, është dëgjuar të thotë imami në sallën e gjyqit. A është ky një kërcënim i drejtëpërdrejtë për sigurinë e jetës së shkrimtarit dhe deputetit Ben Blushi?

 

 

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. Qa jan keta vari k…..se nuk I kuptoj pse nuk dolen kur kje enver hogja po tash te hajn mut se mir jan ne burg rraca ma e gjelbur…

  2. Ben blushi esht nje njeri qe thot te drejten.por ka shume ndyrsira qe se mbeshtesin ate sepse feja myslimane esht nje katastrof per popullin shqiptar se kan hy rraca arabike me e keqe ne bot dhe shpenzon para ne shqiperi vetem per te bere shqiptare mysliman e pastaj te martohet kushriri me kushriren e gjithato gjera te tjera qe nuk I perkasin shqiptarve.por nje shtet I dobet dhe nje popull I lodhur shqiperija cdo dit e me poshte shkon ne cdo aspekt e drejtim

Pas