Politikë

Zgjidhen kryetarët e degës së PD në Vaun e Dejës Devoll dhe degës 7 në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:54 - 25/04/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme Partia Demokratike ka zgjedhur edhe kryetarët e degëve Vau Dejës, Devoll dhe të degës 7 në Tiranë.

Kryetar i degës Vau Dejës u zgjodh Benard Ndreca me 69% të votave. Në krye të PD Devoll është zgjedhur Elvis Hajdërlli me 60.7 % të votave.

Ndërkohë, në degën 7 në Tiranë demokratët i kanë besuar postin e kryetarit Avni Tobli, i cili mori  46% të votave.

Pas