Aktualitet

“Zgjedhorja” pa marrëveshje,Bylykbashi:Opozita nuk heq dorë nga garancitë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:49 - 31/05/20 |
Opi Nion

Mbledhja e Këshillit Politik për reformën ka përfunduar pa asnjë marrëveshje mes palëve.  Në një dalje për mediat, përfaqësuesi i PD Oerd Bylykbashi, tha se PS nuk ka qenë e gatshme për konsensus.

“PS nuk është e gatshme të ofrojë konsnensus. Opozita nuk heq dorë nga garancitë për votën e qytetarëve shqiptarë dhe për një process zgjedhor që krijon besim dhe legjitimitet. Veçanërisht për ato garanci që opozita i ka në proces. Jemi të gatshëm të vazhdojmë punën dhe presim që PS të tregojë gatishmëri”, tha Bylykbashi.

Pas