InstaBIZ

Zgjedhjet në SHBA/ Melania shkon pa maskë dhe pa Trump për të votuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:27 - 03/11/20 |
Al Do

Zonja e Parë e Amerikës, Melania Trump ka votuar sot për presidentin e SHBA-së por disa detaje morën shumë vëmendje gjatë paraqitjes së saj.

Elegante, me një fustan Gucci, 50-vjeçarja nuk i kurseu buzëqeshjet për gazetarët. Ajo që bie në sy është se Zonja e Parë e SHBA-së nuk kishte vendosur maskë kundër koronavirus.

Melania votoi në Palm Beach të Floridas, pa praninë e presidentit Trump i cili votoi javën e kaluar.

E pyetur pse nuk votoi me bashkëshortin e saj, ajo tha: “Është Dita e Zgjedhjeve, kështu që unë doja të vija këtu për të votuar”.

Florida, është një nga disa shtetet kryesore ku Trump shpreson të ‘rrëmbejë’ fitoren ndaj kandidatit demokrat Joe Biden. Ndërsa në një intervistë per Fox Neës Trump tha se në Florida ka fituar./ Opinion.al

Pas