Aktualitet

Zgjedhjet në PD/ Vijon numërimi, Basha kryeson me 80% të votave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:47 - 13/06/21 |
Opi Nion

Pas mbylljes së procesit të votimit për kryetarin e Partisë Demokratike, tashmë vijon procesi i numërimit të votave.

Nga ajo çfarë shihet në rezultatet paraprake, kreu aktual Lulzim Basha kryeson me 80% të votave, i ndjekur nga Agron Shehaj me 15.55%. Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli numërojnë përkatësisht rreth 2% të votave. Numërimi ka përfunduar në disa degë, por vijon në pjesën më të madhe të degëve të PD./Opinion.al

Pas