Aktualitet

Zgjedhjet/ Meta: Merrni pjesë në referendumin e 25 prillit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:57 - 04/02/21 |
Doriana Çepunaj

Presidenti Ilir Metaka reaguar ditën e sotme lidhur me zgjedhjet e 25 prillit.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Meta  i është drejtuar me një apel të fortë të gjithë shqiptarëve për të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 prillit, të cilat i quan referendum historik.

Sipas kreut të Shtetit vota është fuqia e vërtetë e çdo qytetari, sidomos e të rinjve, që kërkojnë dhe mezi presin ndryshimin e madh. Meta e quan pjesëmarrjen në zgjedhje, një mision patriotik.

“Me rastin e Ditës Globale të Zgjedhjeve, u bëj thirrje të gjithë të rinjve dhe shqiptarëve, të marrin pjesë në referendumin historik të 25 prillit 2021.
Vota është fuqia e vërtetë e çdo qytetari, sidomos e të rinjve, që kërkojnë dhe mezi presin ndryshimin e madh.
Pjesëmarrja në zgjedhje, është një mision patriotik. Askush nuk duhet të mungojë!
I garantoj të gjithë shqiptarët se jam i vendosur dhe i angazhuar për të mos lejuar askënd të prekë votën e tyre! 🇦🇱”, deklaron Presidenti Meta./Opinion.al

Pas