Aktualitet

Zgjedhjet e 25 prillit/ Luigi Soreca takon Celibashin, çfarë u diskutua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:00 - 23/02/21 |
Doriana Çepunaj

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, është takuar sot me kreun e KQZ, Ilirjan Celibashi.

Përmes një statusi në Twitter, Soreca thotë se kanë diskutuar për identifikimin biometrik të votuesve, zgjatjen e afatit të përdorimit të letërtnjoftimeve, votën e diasporës dhe votimin e numërimin elektronik si dhe dekriminalizimi.

“Takim i shkëlqyeshëm përsëri sot me kreun e KQZ Ilirjan Celibashi. Ne diskutuam mbi përgatitjet e zgjedhjeve të 25 prillit: Identifikimi biometrik i votuesve, zgjatja e letërnjoftimeve, votimi i diasporës, votimi elektronik/numërimi dhe dekriminalizimi”,- shprehet Soreca./Opinion.al

Pas