Politikë

Zgjedhjet e 14 majit/ Dule zyrtarizon kandidatët për Dropullin, Finiqin dhe HimarënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:11 - 22/01/23 |
Opi Nion

Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut së bashku me përfaqësues të Omonia-s zyrtarizojnë kandidatët për kryetar të bashkive Dropull, Finiq dhe Himarë.

Thanas Maneka është kandidat për bashkinë Dropull, ndërsa për Finiqin do të jetë kryebashkiaku aktual, Leonidha Kristo ndërsa për bashkinë e Himarës do të kandidojë Fredi Bejleri.

Partia Demokratike në opozitë nuk zhvilloi primare në këto bashki, pasi në aleancë me Vangjel Dulen, ia lanë në dorë partisë së tij propozimin e kandidatëve për kryebashkiakë për zgjedhjet e 14 majit.

 

Pas