Kryesore

Zgjedhja e krerëve të degëve,shpallen fituesit e Selenicës, Fierit e Fushë-Krujës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:12 - 10/04/22 |
Opi Nion

Ka përfunduar procesi për zgjedhjen e kryetarëve të degëve të Partisë Demokratike në Fier, Selenicë dhe Fushë-Krujë.

Kryetar i PD Dega Selenice është zgjedhur Leonard Rakipaj, ndërsa ne Fushë-Krujë rizgjidhet kryetar i Agron Loka.

Edhe në Fier është mbyllur procesi i votimit,  ku është shpallur fitues Rrapi Gjika me 452 vota.

Gara në Selenicë u zhvillua mes Gazmir Memo Beqaj dhe Leonard Josif Rakipaj , ndërsa në Fushë-Krujë garuan Agron Sure Loka, Aqif Shaban Mesi.

Pas