Bota

Zelensky:OKB s’po e ndihmon Ukrainën,njerëzit nuk po varrosin të afërmit e vdekur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 23/03/22 |
Opi Nion

Duke folur në parlamentin japonez këtë mëngjes, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se komuniteti ndërkombëtar nuk po ndihmon sa duhet Ukrainën, duke përmendur veçanërisht Kombet e Bashkuara.

Ai tha gjithashtu se forcat ruse po përdorin zonën afër Çernobil për t’u përgatitur për sulme të reja, duke shtuar se luftimet në disa zona janë aq të rënda sa njerëzit nuk janë në gjendje të varrosin të afërmit e tyre të vdekur.

Zelensky u është drejtuar një numri politikanësh ndërkombëtarë gjatë javëve të fundit dhe do të flasë në Asamblenë Kombëtare Franceze më vonë sot./Opinion.al

Pas