Bota

Zelensky shkon në vijën e frontit të përballjes me rusët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:34 - 29/05/22 |
Opi Nion

Presidenti i Ukrainës ka bërë një udhëtim të rrallë jashtë kryeqytetit, Kiev. Zelensky vizitoi pozicionet e vijës së parë në rajonin e Kharkiv.

“Dua të falënderoj secilin prej jush për shërbimin tuaj. Ju rrezikoni jetën për të gjithë ne dhe shtetin tonë,”-u tha presidenti trupave.

Qyteti verilindor ka përjetuar disa nga luftimet më të ashpra që kur Rusia nisi pushtimin e saj në Ukrainë më 24 shkurt.

Pas