Bota

“Zelensky është larguar nga vendi”,Ukraina-Rusisë: Ai është në frontin e luftës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 04/03/22 |
Opi Nion

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy është larguar nga Ukraina dhe aktualisht ndodhet në Poloni, tha kryetari i Dumës së Shtetit Rus, Vyacheslav Volodin, raportoi Sputnik.

“Zelensky u largua nga Ukraina. Ai tani është në Poloni”,- shkroi ai në Telegram.

Një lajm i tillë është mohua nga autoritetet ukrainase, të cilat deklaruan se Zelensky vijon të qëndrojë në frontin e luftës për të mbrojtur vendin e tij.

“Pushtuesit nxorën një lajm të rremë duke thënë se presidenti Volodymyr Zelensky është larguar nga vendi. Kjo nuk është e vërtetë, presidenti është me njerëzit e tij”, shkruhet në faqen e parlamentit ukrainas në Telegram.

Kujtojmë se disa shtete të Europës perëndimore u shprehët të gatshme të merrnin përsipër sigurinë e presidentit ukrainas, nëse ky i fundit vendoste të largohej nga Ukraina pas shpërthimit të luftës.

Pas