Politikë

Zbardhet drafti i ligjit organik për Presidentin, propozuar nga PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:19 - 06/11/20 |
Opi Nion

Partia Socialiste ka gati draftin e ligjit të ri organik mbi të cilin do të funksionojë institucioni i Presidentit të Republikës.

Lidhur me këtë ligj palët kanë rënë dakord që ai t’i nënshtrohet procedurave parlamentare.

Ndërkohë deputeti i PS-së, Adnor Shameti u shpreh se ky ligj nuk cenon kompetencat e presidentit, por i jep fund problematikave artificiale të krijuara ndër vite.

Bëhet me dije se pas depozitimit në Kuvend, do të nisë dhe konsultimi për këtë ligj./ Opinion.al

Pas