Kryesore

Yuri Kim takon sot opozitën parlamentare për miratimin e “zgjedhores”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:16 - 06/06/20 |
Opi Nion

Pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, ditën e sotme disa deputetë të opozitës parlamentare janë thirrur në një takim nga ambasadorja Yuri Kim.

Mësohet se takimi do të zhvillohet në rezidencën e ambasadores dhe është parashikuar të fillojë në orën 10:00. Ky takim vjen pas letrës që opozita parlamentare i ka dërguar ambasadores Kim dhe ambasadorit të BE, Sorecës.

Në fokus të diskutimit do të jetë miratimi i Reformës Zgjedhore në Kuvend, pasi mazhoranca nuk i ka 84 vota e vetme, ndaj duhen edhe votat e opozitës për të miratuar reformën e re./ Opinion.al

Pas