Aktualitet

Yuri Kim: Korrupsioni është kancer! SHBA po ndërmerr hapa për ta parandaluar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 06/12/21 |
Opi Nion

Ambasadorja Yuri Kim ka deklaruar se korrupsioni është kancer.

Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, ajo bën të ditur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po ndërmarrin masa shtesë për ta parandaluar korrupsionin dhe për të luftuar financimin e paligjshëm.

“Korrupsioni është kancer. SHBA po ndërmerr hapa shtesë për të parandaluar korrupsionin, për të luftuar financimin e paligjshëm, për të mbajtur përgjegjës aktorët e korruptuar dhe për të forcuar kapacitetin për të ekspozuar aktet korruptive. Ja lajmet më të fundit nga Shtëpia e Bardhë”,-shkruan Kim në “Twitter”./Opinion.al

Pas