Kronikë

Vrau të atin në Roskovec, 25 vjeçari: Debatuam për vëllain tjetër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:48 - 06/03/21 |
Opi Nion

Edis Rrapaj, 25-vjeçari i cili vrau babain e tij në Luar të Roskovecit ka treguar para autoriteteve arsyen përse kreu krimin.

 “ Bëra një debat me babain për një problem të vëllait tjetër që jeton me ne. U nxehëm shumë dhe më pas e godita me shkop. Ai më pas vdiq”, ka thënë ai.

Pritet që grupi hetimor të thërrasë për të dëshmuar dhe djalin tjetër të familje Rrapaj. Prokuroria e Fierit ka kërkuar që një grup ekspertësh të përcaktuar gjendjen psiqike të autorit të vrasjes.

Në fshat jo vetëm ai por dhe i ati njihen si persona me çrregullimi të shëndetit mendor. Ndaj kjo është dhe arsyeja që Edis Rrapaj do ti nënshtrohet ekzaminimit mjekësor të specializuar.

25 vjeçari dhunoi për vdekje të atin me një shkop para banesës së tyre teksa Dhori Rrapaj kulloste bagëtitë./ Opinion.al

Pas