Kronikë

Vrau 8-vjeçarin në Fier, Çalamani në vitin 2006 mori peng një 16-vjeçare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:27 - 16/11/21 |
Opi Nion

Një 8-vjeçar u mor peng dhe u vra ditën e sotme nga fqinji i tij, i identifikuar Klodian Çalamani. Pasi e vrau 38-vjeçari e groposi të miturin në oborrin e banesës duke e mbuluar me blatë.

Rasti i sotëm, është një rast i përsëritur, pasi në 2006 është autor i një tjetër pengmarrjeje.

Çalamani së bashku me shokun e tij, Florian Vasiu, 25 vjeç, nga fshati Grecalli kanë marrë peng një vajzë, atëherë 16-vjeçare.  Bashkë me shokun e tij, e kanë torturuar për 20 minuta, duke e kërcënuar se do i prisnin pjesë të ndryshme të trupit.

Nga hetimet e Prokurorisë së Fierit ka rezultuar se për të arritur qëllimin e tyre, Klodiani ka kërcënuar edhe motrën e tij, E. Çalamani, e cila është përdorur për të futur në kurth adoleshenten.

Aso kohe, dy të rinjtë u dënuan nga Gjykata e Fierit, me nga katër vjet burgim për veprën penale të heqjes së lirisë të kryer në bashkëpunim, bazuar në nenin 110/2 të Kodit Penal.

Pas