Kronikë

Vrasje me armë zjarri në Vaun e Dejës, si nisi konflikti në lokalin e fshatitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:14 - 23/08/22 |
Opi Nion

Një 51 vjeçar është vrarë me armë zjarri në orët e para të mëngjesit në fshatin Shelqet të Vaut të Dejës. Sipas informaconeve paraprake ngjarja ndodhi për motive të dobëta, ndërsa viktima është identifikuar si Agron Metushi.

Nga hetimet dyshohet se konflikti nisi në lokalin e fshatit dhe menjëherë pas debatit mes tyre Alfons Palushani ka shkuar në banesë ka marrë armën e zjarrit kallashnikov dhe në momentin që  Agron Metushi ka hipur në automjetin e tij për tu larguar e ka qëlluar me armë zjarri. Si pasojë e plagëve të marra 51-vjeçari ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën në vendngjarje për sqarimin e plotë të rrethanave dhe dokumentimin ligjor të kësaj ngjarjeje.

Pas