Kronikë

Vrasja në Sukth, Policia: Është qëlluar me automatik ndaj dyqanit të 48-vjeçarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:25 - 18/05/22 |
Opi Nion

Policia ka dhënë informacion zyrtar lidhur me vrasjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të Sukthit.

Mësohet se viktima është Arben Mërkuri (Ismaili), 48 vjeç. Sipas policisë, persona të identifikuar kanë qëlluar me automatik në drejtim të dyqanit të 48-vjeçarit. Fillimisht Mërkuri mbeti i plagosur dhe u transportua për në spital, por nuk  mundi të mbijetonte..

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj, për te bërë të mundur kapjen e autorit.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove të vlefshme që do t’i shërbejë hetimit, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Pas