Kronikë

Vrasja e të miturit nga xhaxhai, policia jep detajetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:48 - 09/08/22 |
Opi Nion

Dalin në dritë të tjera detaje nga ngjarja e rëndë e ndodhur këtë mbrëmje në Shkodër, ku një djalë 10-vjeçar ndërroi jetë pasi u qëllua me çifte nga xhaxhai i tij.

Sipas policisë 68-vjeçari ka qenë duke pastruar armën e gjahut në momentin që ndodhi ngjarja.

Njoftimi i policisë:

Më datë 09.08.2022, rreth orës  21:55, në fshatin Samrisht, Shkodër,  nga të dhënat paraprake dyshohet se aksidentalisht duke pastruar çiften, shtetasi V.J, 68 vjec, ka vrarë me armën e gjahut nipin e tij B.J, rreth 10 vjeç.

Nga e shtëna aksidentale  është plagosur në dorë dhe vetë shtetasi V.J.  jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje  po shkon grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë,  për  kryerjen e veprimeve dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Pas