Kronikë

Vrasja e dy të rinjve, flasin banorët. I ndoqën me vrap dhe…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:54 - 29/04/19 |
Geljano Fataj

Mikel dhe Jani Jushi, 35 dhe 30 vjeç, kushërinj me njëri-tjetrin u vranë mbrëmjen e së dielën në një lokal. Sipas banorëve të zonës ku ndodhi ngjarja e rëndë, autorët kanë dalë nga një lokal tjetër dhe pasi kanë kryer aktin janë larguar.

Banori: Se si ka ndodh se çfarë ka ndodh nuk di ç’me thënë. Me u ngatërru e me i than dikujt “ik andej” s’ka bërë vaki. Se ça ka ndodh se si ka ndodh…

Nga kanë ardhur ata (autorët e ngjarjes)?

Banori: Këta kanë qenë në lokal tjetër aty brenda e kanë dalë. Pastaj kanë ikur nuk e di unë tash.

Ngjarja ka ndodhur këtu?

Banori: Këtu. Në orën 12 të natës i thosha gruas nuk mund të ha bukë. Dhimbje koke se nuk kanë bërë fjalë. Nuk e di ç’është.

Sipas policisë konflikti ka qenë i çastit. Një nga autorët e dyshuar, 23-vjeçari Manuel Bushi është konfliktuar me kushërinjtë Jushi. Më pas ai ka marrë në telefon të vëllain, Markel Bushi 25 vjeç dhe kushëririn Vincesk Bushi 28 vjeç, me precedent penal.

Pas sherrit të nisur brenda në lokal, dy palët më pas kanë dalë jashtë për t’u sqaruar. Konflikti ka agravuar dhe më pas janë përdorur armët. Mikel dhe Jani Jushi janë larguar me vrap për t’ju shpëtuar plumbave por fatkeqësishit nuk kanë mundur të shpëtojnë pasi dhe autori i ka ndjekur./ Opinion.al

Pas