Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu në këto zona, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 27/09/21 |
Opi Nion

Vendi ynë gjatë paradites do të ketë një mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta.

Por në orët vijuese vranësirat do të shtohen në të gjithë territorin, ku në Veri dhe pjesërisht në zonat qendrore vranësirat e shpeshta do të sjellin reshje të cilat më te theksuara do të jenë në Alpet e Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por kostante mbeten ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi  Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë./Opinion.al

Pas