Politikë

Votimet për kandidatët e PD, anëtarësia e Durrësit konfirmon listën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:21 - 03/10/20 |
el ida

Është mbyllur dhe në qarkun e Durrësit procesi i votimit në radhët e PD për përzgjedhjen e kandidatëve që do të vijojnë më tej garën për të siguruar një nominim për deputet në zgjedhjet e ardhshme të 25 prillit.

Anëtarët e Partisë Demokratike në Durrës konfirmuan të 28 emrat në listën e propozuar pa eliminuar asnjë prej tyre.

Lista e kandidatëve të PD në Durrës:

1. ARDIAN MUKA

2. ARJAN DEDEJ

3. ARLIND BOSHKU

4. ARMAND TELITI

5. ARTION BAJRAMAJ

6. BLERINA REÇI (XHAKOLLI)

7. DEJANA BURGIA

8. EDLIRA DEVOLLI

9. EDMOND HOXHA

10. ERALD DERVISHI

11. ERZEN LACI

12. FATBARDHA KADIU

13. FLORID SHAZIVARI

14. GAZMEND OKETA

15. IGLI CARA

16. IVO JORGONI

17. MANJOLA LUKU

18. MERITA DAKOVELLI CELA

19. MIRELA SHALA

20. NASILD ALIKAJ

21. NERITAN GOLJA

22. OERD BYLYKBASHI

23. PELLUMB BERISHA

24. REDI MYSHKETA

25. RISELDA KALIA

26. SOKOL KAPIDANI

27. XHORXH ALEKSI

28. ENRI CENO

Pas