-Jetë dhe Stil

“Vodafone Albania” mohon kategorikisht largimin nga Shqipëria


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 16/07/20 |
Opi Nion

Njoftim zyrtar nga Vodafone Albania

Vodafone u njoftua sot mbi  disa spekulime që  po qarkullojnë  në  tregun Shqiptar, mbi mundësinë  e tërheqjes së  kompanisë Vodafone nga Shqipëria. Vodafone mohon kategorikisht këtë  lajm.

Vodafone është një prej investitorëve të huaj më  të  mëdhenj dhe të qëndrueshëm në  vend. Së fundmi, kompania ka zgjeruar aktivitietin e saj me blerjen e operatorit fiks Abcom dhe  aktualisht po nis një plan investimi në  infrastrukturën e rrjetit, me vlerë 500 milion Euro,  investim ky që  do të ndryshojë  rrënjësisht cilësinë e shërbimeve fikse dhe TV për klientët shqiptarë. Vodafone konfirmon angazhimin e saj në  tregun shqiptar, si një  prej tregjeve kyçe të  Vodafone në  Europë.

Official announcement by Vodafone Albania

Vodafone notes the press speculations that are circulating in the Albanian market regarding a potential exit of the company from the market. Vodafone strongly denies these speculations. Vodafone is the largest and most consistent foreign investor in the country.

Vodafone recently acquired the largest Albanian Broadband company ABCOM, and is currently underway in executing a very significant 500 million Euro infrastructure investment plan which will materially change the quality of fixed and TV services to the benefit of all Albanians. Vodafone emphasizes the commitment to the Albanian market as part of its core European Operations.

Pas